Po czym poznać chińskie drzwi zewnętrzne?

Szukając odpowiednich drzwi do naszego domu, często natrafiamy na egzemplarze kuszące niskimi cenami. Powinniśmy jednak uważać, ponieważ wiele spośród modeli, które dostaniemy zaledwie za kilkaset złotych, to sprowadzane z Chin produkty o wątpliwej jakości. Jak więc nie przepłacić, lecz jednocześnie uchronić się przed zakupem, który okaże się niewypałem?

 

Jak rozpoznać chińskie drzwi

Dlaczego umiejętność rozpoznania chińskich drzwi jest tak ważna? Powodem jest fakt, że wiele przedsiębiorstw zarejestrowanych w Polsce sprowadza drzwi z Chin i następnie sprzedaje je pod własną egidą. Często więc, sądząc, że mamy do czynienia z produktem polskim, w rzeczywistości kupujemy podróbkę z zagranicy.

Jedną z najważniejszych rzeczy, których powinniśmy dopilnować, jest nieuleganie ofertom promocyjnym. Nawet jeśli wydaje nam się, że zyskujemy, kupując drzwi po obniżonej cenie, dzisiejsza oszczędność może odbić się na naszym portfelu już po kilkunastu miesiącach, gdy okaże się, że nabyty przez nas tanio produkt wymaga naprawy lub nawet wymiany.

Niestety, nie oznacza to jednak, że decydując się na kosztowne drzwi, automatycznie oddalimy ryzyko kupienia podróbki. Również modele za tysiąc złotych mogą niemile nas zaskoczyć. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Zdecydowanie alarmujący sygnał stanowią niewidoczne zawiasy. Dobrej jakości zawiasy do drzwi powinny być wyeksponowane tak, by można było skontrolować ich pracę i stan. Tymczasem w chińskich drzwiach często są one wykonane z nietrwałej blachy i następnie osłonięte metalem podobnym z wyglądu do aluminium. Złym znakiem powinien być dla nas również niewielki plastikowy zamek wmontowany w drzwi. Jest to tani produkt, który najprawdopodobniej ulegnie zepsuciu w bardzo krótkim czasie.

Innym z ważnych tropów, które powinny nas zaniepokoić, jest obecność pęcherzyków powietrza na powierzchni drzwi - jeżeli żadnych nie widzimy, skontrolujmy dotykiem, czy nie ma na niej żadnych nieregularności. Jeżeli drzwi, których zakup rozważamy, nie pochodzą z drugiej ręki, powinniśmy natychmiast zrezygnować.