Co zamiast typowej klamki? Rozwiązania alternatywne

Planujesz generalny remont i rearanżację pomieszczeń, która obejmie również drzwi i klamki? A może potrzebujesz bezpieczniejszego rozwiązania w miejsce tego, które stosowałeś dotychczas? Mamy odpowiedź na Twoje potrzeby!

Co doskonale sprawdzi się w miejscu klasycznej klamki?

Powody, dla których rezygnujemy z klamek na rzecz innego rozwiązania, mogą być bardzo różne - np. wystylizowaliśmy wnętrze od nowa, a nowe uchwyty w drzwiach mają pełnić funkcję podkreślającego nową aranżację akcentu estetycznego. Możliwe też, że musimy zwiększyć zabezpieczenia pożarowe w firmie albo że poszczególne pomieszczenia w naszym biurze potrzebują lepszej ochrony niż ta, którą może zapewnić zwykła klamka z zamkiem na klucz.

Wśród alternatywnych rozwiązań wymienić można np.:

  • antaby, czyli inaczej pochwyty drzwiowe, dotąd znajdujące zastosowanie głównie w miejscach użyteczności publicznej takich jak np. sklepy czy poczekalnie. Współczesny design oferuje eleganckie, stylizowane wersje, które doskonale wpiszą się w wystrój każdego wnętrza. Wykonane z mosiądzu, stali nierdzewnej i innych wytrzymałych surowców, są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych.

  • zamki elektroniczne - rozwój nowoczesnych technologii oferuje coraz więcej rozwiązań mających na celu kontrolę dostępu i zapewnienie bezpieczeństwa w pomieszczeniach. Jednym z ich są zamki elektroniczne oraz programatory do klamek i kart zbliżeniowych. Doskonale sprawdzą się w placówkach publicznych - takich jak biura czy szpitale, w których poszczególne pomieszczenia często dostępne są tylko dla osób upoważnionych.

  • klamki przeciwpożarowe - o specyficznym odlewie, za sprawą którego zyskują dodatkowe wzmocnienie. Spełniają wszelkie wymogi przeciwpożarowe i nie nagrzewają się tak szybko jak zwykłe klamki, w związku z czym znacznie ułatwiają ewakuację z ogarniętego pożarem budynku. To doskonałe rozwiązanie dla miejsc publicznych takich jak niewielkie biura czy kancelarie, gdzie drzwi oddzielające poszczególne pomieszczenia nie muszą być wyposażone w pochwyty.