Okucia do drzwi szklanych - rodzaje

Rodzaje okuć do drzwi szklanych

Okucia do szklanych drzwi różnią się w zależności od sposobu ich zamocowania, a także charakterystyki poszczególnych elementów. W przypadku drzwi niezbędne są przede wszystkim:

  • zawiasy – nie tylko zwykłe, ale również wyposażone w siłownik hydrauliczny dociągający skrzydło drzwiowe,
  • klamki, gałki oraz uchwyty – często wykonane są z metalu, który dobrze komponuje się ze szkłem,
  • mocowania punktowe – okucia z okrągłą rotulą (metalowa głowica) oraz dwoma talerzami, pomiędzy którymi lokuje się szło,
  • systemy przesuwne do przesuwnych drzwi – montowane są do sufitu.

To jednak nie wszystkie niezbędne elementy. Konieczne są również listwy montażowe, profile ościeżnicowe, uchwyty, przeciwkasety oraz samozamykacze do drzwi. Szeroką gamę tych ostatnich mamy Państwu do zaoferowania również w naszej firmie. Dodatkowo w przypadku drzwi szklanych ulokowanych w miejscach narażonych na wilgoć (np. szklane drzwi prysznicowe w łazienkach), powinny być one wykonane z odpowiednio zabezpieczonych materiałów odpornych na korodowanie, np. stali nierdzewnej posiadającej powłokę ochronną.

Jak dobrać okucia do drzwi szklanych?

Szkło to tworzywo uznawane za nowoczesne, dlatego też nie wszystkie okucia będą dobrze się z nim komponować. Najlepiej sprawdzą się detale minimalistyczne, najlepiej w kolorach srebra lub czerni, błyszczące lub matowe, w zależności od efektu, który chcemy uzyskać. Bardzo często drzwi szklane można spotkać też w różnego rodzaju budynkach użyteczności publicznej oraz galeriach handlowych, wówczas istotne znaczenie ma jak największa wytrzymałość okuć.

Jeśli poszukują Państwo akcesoriów do drzwi drewnianych, metalowych, PCV, a także okuć okiennych, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępną na naszej stronie internetowej.