Regulamin

Regulamin sklepu domator.net.pl

I. Informacje ogólne

 1. Właścicielem sklepu internetowego jest firma

DOMATOR W. Kozerski i s-ka spółka jawna 43-100 TYCHY UL. Skalna 161C

NIP 6460325824 ; KRS 0000192765 ; REGON 003463232
Konto : MULTIBANK 71 1140 2017 0000 4402 1210 1285 ; 30 1140 2017 0000 4702 0798 9173
ROK ZAŁOŻENIA : 1990
Adres do korespondencji:
DOMATOR ul. Racławicka 11 ; 40-239 KATOWICE.

 1. Sklep i hurtownia firmowa w Katowicach czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
 2. Korzystanie z serwisu/sklepu e-domator.pl oznacza akceptację niniejszego regulaminu
 3. Przedmiotem niniejszej oferty są wyłącznie produkty fabrycznie nowe, legalnie wprowadzone do obrotu, posiadające wymagane prawem atesty i certyfikaty.


SPRZEDAŻ DETALICZNA - OSOBY FIZYCZNE 

II. Zasady zamawiania

Zamówienia można składać poprzez formularz zamówieniowy, jak również e-mailem na adres: domator@domator.net.pl, lub faksem pod nr 032-2553792. 

 1. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę przez cały rok. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 15.00, w soboty oraz w niedziele i święta, rozpatrywane są kolejnego dnia roboczego.
 2. Kupujący proszony jest o podania numeru telefonu stacjonarnego lub komórkowego oraz adresu e-mail, pod którymi będzie możliwe potwierdzenie zamówienia.
 3. Zamówienia nietypowe co do produktu bądź ilości - bez przedpłaty nie będą realizowane.
 4. Nieprawidłowo wypełnione formularze zamówienia nie będą rozpatrywane.
 5. DOMATOR zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości.
 6. W przypadku ewentualnej zmiany cen produktów których dystrybucja w Polsce odbywa się w oparciu o cenę jednostkowa w Euro, sprzedawca niezwłocznie zobowiązuje się do poinformowania o tym klienta. W razie braku akceptacji nowej ceny zamówienie na określony produkt będzie anulowane.
 7. DOMATOR zastrzega sobie prawo do czasowego wycofania ze sprzedaży niektórych produktów, znajdujących się na stronach sklepu.
 8. Ceny detaliczne towarów znajdujących się w sklepie e-domator.pl wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. 9.DOMATOR wystawia faktury VAT. Aby otrzymać fakturę VAT należy poinformować o tym przy składaniu zamówienia.

 

III. Wysyłka i zapłata

 1. Zamówione towary są dostarczane do klienta za pośrednictwem Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej - o wyborze dostawcy decydujr Sprzedawca.

Zakupione towary dostarczane są pod adres wskazany w formularzu zamówień. Oczywiście możliwy jest również odbiór osobisty w Katowicach.

 1. Termin dostawy zamówionych towarów wynosi od 24 godzin do 5 dni roboczych od momentu potwierdzenia zamówienia, o ile podczas potwierdzenia zamówienia nie nastąpią inne ustalenia odnośnie terminu dostawy.
 2. Dostawa powyżej 100 zł wartosci zamówienia jest bezpłatna. Przy zamówieniach - „za pobraniem” - naliczamy  koszty usług zwiazanych z tą formą płatnosci.
 3. W przypadku braku towaru w Polsce, Klient jest informowany o tym fakcie i związanym z tym wydłużeniem czasu realizacji zamówienia.
 4. Zakupione i dostarczone towary objęte są gwarancją producenta.


IV. Zwrot towaru i reklamacje

 1. Klient, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie 14 dni od zawarcia umowy. Sczegóły – patrz zakładka - „Odstąpienia od Umowy”.
 2. W przypadku ewentualnych reklamacji należy skontaktować się z biurem . Konieczne jest wówczas dostarczenie uszkodzonego produktu a) osobiście do hurtowni wraz z dowodem zakupu i kartą gwarancyjną lub b) wysłanie produktu, wraz z opisem przyczyny reklamacji, kserokopii dowodu zakupu i kartą gwarancyjną – wysyłka „ na koszt odbiorcy”.
 3. Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu oraz braku towarów w przesyłce, będą rozpatrywane tylko w momencie odbioru towaru w obecności spedytora. Warunkiem przyjęcia tego typu reklamacji będzie spisanie wraz z dostawcą protokołu reklamacyjnego.
 4. Wszelkie inne zwroty i przesyłki wysyłane „na koszt odbiorcy” nie będą przyjmowane, chyba że nastąpiły wcześniej inne ustalenia.
 5. W szczególności nie podlegają wymianie nieprawidłowo zamówione /złe wymiary/ atestowane wkładki bębenkowe fabrycznie plombowane.

SPRZEDAŻ DETALICZNA / FIRMY

Okazjonalny nabywca firmowy może dokonać zakupu na warunkach płatności przelewem.

Po przesłaniu kopii dokumentów rejestrowych otrzyma on status odbiorcy firmowego.                                                

SPRZEDAŻ HURTOWA

Użytkownik serwisu e-domator.pl będący producentem stolarki drzwiowej lub okiennej , firmą remontowo-budowlaną, administratorem / zarządcą / nieruchomości, sklepem branżowym, salonem stolarki okiennej, może otrzymać status odbiorcy hurtowego.

Warunkiem jest przesłanie na adres j.w. dokumentów firmy, a w szczególności możliwie aktualnych kserokopii lub skanów wpisu do rejestru działalności gospodarczej lub wyciągu KRS, REGON, oświadczenie o nadaniu n-ru NIP/ 

Odbiorca hurtowy otrzymuje pocztą internetową hasło i login umożliwiające dostęp do swoich poprzednich zamówień, dostęp do stanu realizacji zamówienia, brak potrzeby każdorazowej rejestracji oraz warunki współpracy jak dla odbiorców hurtowych.     
                                       

ZAMAWIANIE I PŁATNOŚCI

Realizacja Zamówienia poprzedzona jest fakturą Pro-Forma z cenami hurtowymi wynikającymi z aktualnego poziomu współpracy.

Kolejne zamówienia mogą być realizowane przelewem krótkim / 14 dni/ na kwotę = średnia z 3 ostatnich zamówień x współczynnik 1,5 ; pod warunkiem terminowej płatności poprzednich faktur i dosłaniu dokumentów firmy. W przypadku opóźnień obniżamy współczynnik o 0,2 za każdy tydzień opóźnienia.

Odbiorca który osiągnął obroty minimum 10 000 zł oraz dokonał co najmniej 10 transakcji otrzymuje prawo do kredytu kupieckiego w wysokości przewidywanych kwartalnych obrotów oraz wydłużony do 30 dni termin płatności.

Uprawnienia wymienione w p-cie 6 i 7 przepadają, jeżeli powstały zaległości w płatnościach nieuregulowane w terminie wyznaczonym wezwaniem do zapłaty.

Część produktów może być dostępna wyłącznie dla odbiorców hurtowych.  

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Dane osobowe niezbędne do realizacji procesu wysyłkowej sprzedaży towarów są wykorzystywane przez sklep internetowy domator.net.pl zgodnie z ustawą z dnia 29.sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182).
Administratorem danych osobowych jest DOMATOR W.Kozerski i S-ka Spółka Jawna z siedzibą w Tychach /43-100/, ul. Skalna 161C.

Dane osobowe nie są udostępniane osobom trzecim i służą wyłącznie do realizacji i obsługi zamówień Klientów. o

Klienci mają prawo wglądu w swoje dane osobowe, ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestanie ich wykorzystywania.

REJESTRACJA

Chcąc zostać stałym Klientem naszego sklepu internetowego należy się zarejestrować.

Rejestracja jest dobrowolna i umożliwia  dokonywanie zakupów bez każdorazowego wpisywania swoich danych kontaktowych oraz informacji niezbędnych do wysyłki.

Dokonanie rejestracji oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz.1182).