Jak regulować kolejność zamykania skrzydeł w drzwiach dwuskrzydłowych?

Regulator kolejności zamykania drzwi dwuskrzydłowych jest stosowany w celu uniknięcia kolizji czy niedomknięcia skrzydeł. Potrzebny jest zintegrowany mechanizm, który zapewnia prawidłową kolejność. Najpierw zamykane jest skrzydło bierne, a następnie czynne. Jeśli zastosujemy odwrotność czynności, przylga skrzydła czynnego uniemożliwi całkowite domknięcie.

Jak regulować kolejność zamykania skrzydeł w drzwiach dwuskrzydłowych?

Najpierw zamykamy skrzydło bierne, a następnie czynne, żeby drzwi całkowicie domknąć. Warto zamontować samozamykacze, ponieważ stanowią one wygodne i praktyczne rozwiązanie.  Na rynku znajduje się wiele różnych modeli, o różnej budowie, kącie otwarcia i sposobie montażu, ale sklep DOMATOR W. Kozerski i S-ka Spółka Jawna, oferuje produkty odznaczające się cichą i płynną pracą, od najlepszych producentów. Ponieważ wykonywane są z dbałością o każdy szczegół, służą użytkownikom przez lata. Większość elementów ma funkcję regulacji prędkości zamykania drzwi i odznacza się łatwością montażu, kalibracji i użytkowania. Samozamykacz gwarantuje dokładne zamykanie drzwi, wyposażonych w zintegrowany mechanizm regulacji kolejności zamykania.

Jakie ma zastosowanie regulator kolejności zamykania?

Regulator przytrzymuje skrzydło czynne do momentu, aż zamknie się skrzydło bierne.  Zwalniany jest w końcowym etapie czynności. Stosowany jest w dwuskrzydłowych drzwiach wyposażonych w samozamykacze. Regulacja umożliwia ustalenie sposobu i prędkość domykania stolarki. Zazwyczaj skrzydło drzwiowe zamyka się dość szybko, a przed samym zamknięciem, zwalnia, aby uniknąć trzaśnięcia. Możliwe jest zastosowanie mechanizmu antywiatrowego, uniemożliwiającego gwałtowniejsze otwarcie drzwi w czasie podmuchu powietrza. Warto też zwrócić uwagę na maksymalny kąt otwarcia, który najczęściej wynosi 180 stopni. Wiele modeli posiada blokadę otwarcia i opóźnienie zamknięcia. Regulator kolejności zamykania montowany jest po stronie przeciwzawiasowej, w drzwiach drewnianych pod nadprożem, w aluminiowych za pomocą kątownika.